Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
»25 KISIYE IS IMKANI
 
       

 

İŞ-KUR VE SÖKE BELEDİYESİ'NDEN 25 KİŞİYE İŞ İMKANI
Söke Belediyesi ve Söke İŞ-KUR bir ortak projeye daha imza atıyor. İŞ-KUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 25 kişiye 30 gün boyunca Söke Belediyesi bünyesinde iş kapısı açılıyor.
Hiç bir sosyal güvencesi olmayan, işsiz vatandaşlara yönelik proje kapsamında İŞ-KUR tarafından belirlenen 11'i kadın olan toplam 25 kişi Söke Belediye Park ve Bahçe İşleri biriminin gösterdiği alanlarda 'çevre düzenleme işçisi' olarak çalışmaya başladı. Söke'de uygulanan TYÇP kapsamında 25 kişi, 1 Haziran tarihinden itibaren sigorta ve maaşları İŞ-KUR tarafından karşılanmak üzere çalışmaya başladı.
TYÇ Programının İŞ-KUR tarafından 3 yıldır uygulandığını son iki yıldır belediyeler ile işbirliği yapıldığını beliren Söke İŞ-KUR Müdürü Yusuf Kıvrak, İŞ-KUR olarak bir amaçlarının da toplum yararına kamusal alanlarda çalışacak iş gücüne iş temini olduğunu söyledi. Belediyelerin kendilerine başvuruda bulunmaları halinde kendilerinde müracaatları bulunan işsiz ve sosyal güvencesi olmayan kişileri yönlendirdiklerini belirten Yusuf Kıvrak; "Geçen yıl bölgemizde belde belediyeler ile çalıştık. Bu yıl yine Savuca, Sazlı, Yenidoğan gibi belde belediyelerimize Söke Belediyemiz de eklendi" dedi.
Belediye Etüt Proje Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Kadir Ateş, İŞ-KUR tarafından belirlenen işçilerin Söke Belediyesi park ve bahçe işleri birimi tarafından belirlenen alanlarda kuru ot mücadelesi yaptıklarını dile getirerek, İŞ-KUR yetkililerine teşekkür etti.
Söke Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı gereği her zaman vatandaşlara iş imkanı sağlayacak projelerin içinde olmayı önemsediklerini ifade eden Söke Belediye Başkan Yardımcısı Enver Helvacı; "Söke Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde işsizliğe çare olabilmek adına iş edindirme kursları açıyoruz. Bu kapsamda daha önce İŞ-KUR ile ortak çalışmalar yapmıştık. TYÇ Programı İŞ-KUR'un güzel projelerinden biri. Söke Belediyesi olarak yaptığımız müracaat ile birlikte bu programı hayata geçirme imkanı bulduk. Söke İŞ-KUR Müdürümüz başta olmak üzere katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Keşke imkanlarımız daha geniş olsa hepimizin kanayan yarası işsizliğe çare olabilsek" dedi.

Önceki sayfaya gitmek için tıklayınız. Sayfayı yazdırmak için tıkayınız Haber arşivi için tıklayınız.
 
 
 
 
 
En Son Haberler
Söke Belediyesi - Sanat, Edebiyat Ve Kitap Dolu Günler Basliyor Sanat, Edebiyat Ve Kitap Dolu Günler Basliyor
  Devamı için tıklayınız.
Söke Belediyesi - Iletisime Açik Belediyeyiz Iletisime Açik Belediyeyiz
  Devamı için tıklayınız.
Söke Belediyesi - Yeralti Konteynirlarimiz Hayirli Olsun Yeralti Konteynirlarimiz Hayirli Olsun
  Devamı için tıklayınız.
Söke Belediyesi - Renkli Sokak, Limon Sokak Renkli Sokak, Limon Sokak
  Devamı için tıklayınız.