BAŞKANIN MESAJI

 “Medeniyetler ve Bereketli Toprakların Kenti” SÖKE

Heredot'un "Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü", yine Evliya Çelebi’nin söylediği “Dağlarından yağ, ovasından bal akar” sözlerinin karşılığıdır; Söke.

Tarihsel sürecin her döneminde Söke ve çevresi önemli bir merkez olmuştur. Tarihin güneşi tarafından aydınlatılan Söke, geleceğe de her daim umutla bakan bir şehirdir. Doğal güzellikleri, ulaşım ve iletişim imkanları, muhteşem iklimi ve olağanüstü donanımlı, güzel insanlarıyla da gelişime hep açıktır.

Türkiye'nin pamuk ambarı, dünyanın en kaliteli pamuk ürününü yetiştiren Söke Ovası 450 bin dekarlık arazisi ile tarım kenti olsa da; turizm kentlerinin kavşak noktasında bulunan, tarihten bugüne lojistik öneme sahip bir ticaret kentidir.

Büyük Menderes Deltasında yer alan Sökemizin tarım kenti olmasının yanında; her geçen yıl artan öğrenci sayısı ile üniversite (eğitim) kenti olması, tam bir cazibe merkezi olan organize sanayi bölgesinin hayata geçmesiyle sanayi ve ticaret kenti olması, tarihi ve doğal güzelliklerinin layık olduğunca tanıtılmasıyla turizm kenti olması en büyük arzumuz. Söke’nin tarihi, doğal, turizm, ekonomi, eğitim dinamiklerini harekete geçirerek, Söke’yi geleceğin kenti yapmak üzere çalışıyoruz.

 

Levent TUNCEL

Söke Belediye Başkanı


Diğer Mesajlar