LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

SÖKE BELEDİYESİ HALKIN SPOR YAPMASINA İMKAN SAĞLIYOR


              Söke Belediyesi Halkın Spor Yapmasına İmkan Sağlıyor
Yazdır / Tarih: 2018-09-10

Söke Belediyesi sadece ilçe merkezinde değil, bağlı çevre mahallelere de spor alanı kazandırıyor. Sazlı Mahallesi’ne yeni bir basketbol sahası yapıldı. Basketbol sahası olarak düzenlenen alanda minyatür kaleler de konularak, Sazlı’da spor yapacak gençlerin hizmetine sunuldu.

Diğer taraftan Sarıkemer Mahallesi’nde bulunan halı sahanın bakımı da Söke Belediyesi tarafından yapılarak, kullanıma hazır hale getirildi.

Bilindiği gibi Söke ilçe merkezinde Yenicami Mahallesi’ne yapılan 6 Eylül Parkı içerisinde yürüyüş yolu, bir adet basketbol sahası ve iki adet tenis kortu inşa edilmiş ve Söke’ye kazandırılmıştı.

Gerçekleştirdiği yeşil alan ve park düzenlemelerinde uygun olan noktalara açık hava spor alanlarını mutlaka düşünen Söke Belediyesi, halkın spor yapabilmesine imkan sağlıyor. 2014’de bu yana 15 takım açık hava spor aletleri Söke’nin çeşitli noktalarında yerini aldı. Yapımı son aşamada olan Yenikent Mahallesi zeytin dalı parkında dere çevresine yapılan yürüyüş parkuru da mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Daha ve ferah ve yeşil bir Söke yaratmak adına bugüne kadar yeni 98 Bin metrekare yeşil alan oluşturduklarını belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Gençlerimiz başta olmak üzere halkımızın spor yapma imkanlarını da arttırıyoruz. Bu anlamda yeni yaptığımız yeşil alan projelerinde açık hava spor alanlarını mutlaka düşünüyoruz. Diğer taraftan çevre mahallelerimizde de spor alanı imkanlarını arttırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda Sazlı Mahallemize yeni basketbol sahası kazandırdık. Diğer mahallelerimiz için de projelerimiz var” dedi.

(LT-)