LEVENT TUNCEL

Söke Belediye Başkanı

LEVENT TUNCEL

1960 yılında Aydın’da doğdu, ilkokulu Söke ve Söke'nin beldesi olan Atburgazı’nda okudu, orta öğretimini Aydın'da tamamladı. Lise yıllarında tanıştığı voleybol sporuna üniversitede de devam etti.
1977-1984 yılları arasında genç milli sporcu olmak ile birlikte 1. Voleybol Deplasmanlı Liginde oynadı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Askerlik görevimden sonra serbest hekimlik hayatına ilk adımımı 1986 yılında Söke'de iş yerini kurarak başladı.1987 yılında eşi Şulan Tuncel ile evlendi, bir çocuk babası.
1986'dan bu güne Söke'de serbest diş hekimi olarak çalışma hayatını sürdürdü. Uzun yıllar Aydın Diş Hekimleri Odası Söke Temsilciliği görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Söke Belediye Spor Kulübü Derneği'nin Başkanlığı'nı yapmakta olan Levent Tuncel;  Söke'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif rol aldı ve almaya devam ediyor.

BAŞKA BİR SÖKE MÜMKÜN! diyerek SÖKE'Yİ SEVİYORUM parolasıyla çıktığı yolda Mart 2019 seçimlerinde Söke Belediye Başkanı oldu.  

SÖKE BELEDİYESİ VE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Söke Belediyesi Ve Tapu Müdürlüğü İşbirliği Protokolü İmzalandı.
Yazdır / Tarih: 2021-06-24

Söke Belediyesi, vatandaşların Tapu Müdürlüğündeki işlerini daha kolay çözmeleri amacıyla önemli bir protokole imza attı. Belediye ile Tapu Müdürlüğü arasındaki işlem yoğunluğun azaltılması, işlemlerin belediyeye gelmeden çözülmesi ve işlem süreçlerini kısaltılması amacıyla yeni bir işbirliği yapıldı. 

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ve Söke Tapu ve Kadastro Müdürü Osman Çetin Sarı tarafından imzalanan protokolle, Belediye ile Tapu Müdürlüğü arasındaki işlem yoğunluğun azaltılması ve vatandaş memnuniyeti hedefleniyor. Gerçekleştirilen işbirliği ile vatandaşlar tapu işlemlerini tamamlamak için belediyeye gelmeden Tapu Müdürlüğünde bina, arsa ve arazilerin rayiç değerlerini öğrenebilecek ve işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Kurumlar arasında güvenli bir ortamda kurulacak bağlantı ile doğru ve hızlı bir şekilde verilere erişim, paylaşım ve kullanım sağlanacak.

Göreve gelmesiyle birlikte Koordinasyon Merkezi, WhatsApp Hattı ve Mobil Hizmet aracı gibi  dijitalleşme ve mobilize olma yolunda önemli adımlar atan Başkan Tuncel çağın gerekliliklerini yerine getirmeye devam ediyor. Vatandaşlara iyi hizmet sağlamayı amaçladıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “İmzalanan protokolün vatandaşlarımız için çok iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Böylece Tapu Müdürlüğüne giden vatandaşlarımız Söke Belediyesine gelmek zorunda kalmadan bütün işlemlerini Tapu Müdürlüğünde halledecek. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” diyerek vatandaşları imzalanan protokolün müjdesini verdi.  

İmzalanan protokolün vatandaşlara kolaylık getireceğini belirten Tapu Müdürü Osman Çetin Sarı; “ Bu protokolün amacı taşınmazların rayiç bedellerinin Tapu Müdürlüğünce sistem üzerinden alınarak vatandaş bürokrasisinin azaltılması, Belediyede rahatlığı sağlamak ve Tapu Müdürlüğünde personelimizin rahat bir şekilde rayiç bedellere ulaşarak işlemleri rahat bir şekilde hazırlamalarını sağlamak. Her iki kurum içinde çok faydalı olacak ve iki kurumu da rahatlatacak bir protokol” dedi.